Leki przeciwb贸lowe od zapalenia ucha 艣rodkowego dla dzieci

Leki przeciwb贸lowe, takie jak paracetamol i ibuprofen, nie mo偶e leczy膰 infekcje ucha i innych chor贸b zapalnych, takich jak zapalenie zatok, przedni i przezi臋bienie. Ale prawdopodobnie pomog膮 one dziecku poczu膰 si臋 lepiej poprzez zmniejszenie b贸lu.

Istnieje wiele r贸偶nych rodzaj贸w tabletek przeciwb贸lowych od zapalenia ucha. Bardzo cz臋sto lekarze zalecaj膮 dzieciom cierpi膮cym na zapalenie ucha 艣rodkowego, paracetamol i ibuprofen. Paracetamol dost臋pne

syropu

  • dzieci (5 ml roztworu zawieraj膮cego 0, 12 g paracetamolu);
  • Konwencjonalne tabletki (0, 2 i 0, 5 g);
  • rozpuszczalne tabletki (0, 5 g);
  • czopk贸w (czopki, kt贸re nale偶y umie艣ci膰 w odbytnicy).

Paracetamol 艂agodzi b贸l i ma dzia艂anie przeciwgor膮czkowe na organizm.

  • Niemowl臋ta w wieku od 3 do 6 miesi臋cy na dob臋 mog膮 podawa膰 nie wi臋cej ni偶 350 mg paracetamolu w tabletkach.
  • Dla niemowl膮t w wieku od 6 miesi臋cy do 1 roku maksymalna dawka wynosi 500 mg.
  • Dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat - 750 mg. roku
  • od 3 do 6 lat - 1 rok
  • 6 do 9 lat - 1. 5 g
  • wieku od 9 do 12 - 2 lata

lek wprowadza si臋 do czterech razy dziennie w 4 przedzia艂 godzinowy. Przed u偶yciem paracetamolu dla dziecka nale偶y zawsze skonsultowa膰 si臋 z otolaryngologiem lub terapeut膮.

Ibuprofen zawarty jest w liczbie niesteroidowych lek贸w przeciwzapalnych (w skr贸cie NLPZ). W ma艂ych dawkach, NLPZ maj膮 dzia艂anie przeciwb贸lowe z objawami zapalenia ucha 艣rodkowego i innych chor贸b.W wy偶szych dawkach zmniejszaj膮 one r贸wnie偶 stan zapalny (obrz臋k i zaczerwienienie).

Wytwarzane w postaci:

  • tabletek (0, 2 i 0, 4 g);
  • tabletki o przed艂u偶onym dzia艂aniu (0, 8 g);
  • tabletki do resorpcji (0, 2 g);
  • kapsu艂ek (0, 3 g);
  • 呕el (5%) do u偶ytku zewn臋trznego;
  • 艢mietanka (5%) do u偶ytku zewn臋trznego.

Dzieci s膮 mianowane od trzeciego roku 偶ycia. Dzieci od 12. roku 偶ycia lub starsze przyjmuj膮 pocz膮tkowo 150-300 mg ibuprofenu trzy razy dziennie. Nast臋pnie dawk臋 zmniejsza si臋 do 100 mg trzy razy dziennie. Maksymalna dawka leku wynosi 1 g.

Jak dzia艂aj膮 te leki?

Kiedy ucho twojego dziecka jest zainfekowane bakteriami lub wirusami, organizm wytwarza chemikalia do walki z infekcjami. To powoduje stan zapalny. W zapaleniu ucha zewn臋trznego, ucha wewn臋trznego lub 艣rodkowego, jego obszary s膮 bolesne, czerwone lub opuchni臋te.

  • Ibuprofen zatrzymuje wytwarzanie substancji, kt贸re powoduj膮 b贸l i stan zapalny.
  • Paracetamol blokuje sygna艂y b贸lowe w o艣rodkowym uk艂adzie nerwowym, wi臋c ucho Twojego dziecka b臋dzie mniej chore. Ale te tabletki z zapaleniem ucha nie zmniejsz膮 obrz臋ku i zaczerwienienia w uchu.

Potencjalne zagro偶enia dla zdrowia:

  • Niekt贸re dzieci skar偶膮 si臋 na b贸le brzucha lub wymioty po za偶yciu tych 艣rodk贸w przeciwb贸lowych. Z regu艂y problemy te maj膮 charakter kr贸tkoterminowy.
  • Mo偶esz zapobiec tym problemom, daj膮c dzieciom 艣rodki przeciwb贸lowe po jedzeniu lub jedzeniu lub mleku.
  • Je艣li Twoje dziecko przyjmuje paracetamol, nie podawaj mu 偶adnych innych produkt贸w zawieraj膮cych paracetamol. Du偶a ilo艣膰 paracetamolu wp艂ywa negatywnie na w膮trob臋 i nerki.

Wa偶ne jest, aby wiedzie膰

Bardzo uwa偶nie przeczyta膰 etykiety innych lek贸w lub zapyta膰 farmaceut臋, je艣li nie masz pewno艣ci, czy w tym lub innym produkcie wyst臋puje paracetamol.Upewnij si臋, 偶e dziecko przyjmuje zalecan膮 dawk臋 dla swojego wieku.

Tabletki na ostre zapalenie ucha u doros艂ych

Sulfametoksazol i trimetoprim (Bactrim). Dzia艂a bakteriob贸jczo na wszystkie patogeny ucha 艣rodkowego, gryp臋, zapalenie p艂uc, gronkowce i paciorkowce.

Ostre infekcje ucha i przewlek艂e zapalenie ucha dobrze odpowiadaj膮 na trimetoprim-sulfametoksazol. Ponadto jest bezpieczny dla dzieci.

Dawka wynosi 960 mg tabletek na zapalenie ucha u doros艂ych raz na dob臋. Czas przyj臋膰 wynosi od 10 dni do 2 tygodni.

Cefuroksym ("Ceftin"). Uwa偶a si臋 wyb贸r drugiej linii leczenia infekcji ucha, w kt贸rym amoksycylina lub amoksycylina i klawulanian s膮 nieskuteczne lub nie mog膮 by膰 stosowane. Zwyk艂a dawka dla doros艂ych: 250 mg, dwa razy dziennie przez 10 dni. W przypadku powa偶niejszych zaka偶e艅 dawka wzrasta do 500 mg dwa razy na dob臋.

Proxetil cefpodoksymu ("Vantin"). Jest jednym z zalecanych narz臋dzi do wyboru drugiej linii leczenia zapalenia ucha. Ten 艣rodek jest skuteczny przeciwko mikroorganizmom Gram-dodatnim i Gram-ujemnym. Cz臋ste dzia艂ania niepo偶膮dane "Vantine" to zaburzenia 偶o艂膮dkowo-jelitowe i dermatologiczne. Dawka dla doros艂ych: od 100 do 400 mg co p贸艂 dnia.

Tsefdinir ("Omnitsef"). Te tabletki na zapalenie ucha u doros艂ych s膮 mo偶liwym wyborem drugiej linii leczenia. Korzy艣ci z leku obejmuj膮 przyjemny smak, pojedyncz膮 lub podw贸jn膮 dawk臋 oraz pi臋ciodniowy kurs leczenia ostrego zaka偶enia ucha. Dawkowanie u doros艂ych: 300 mg co p贸艂 dnia (oczywi艣cie od 5 do 10 dni) lub 600 mg raz na 10 dni.

Wa偶ne informacje

Nie nale偶y przepisywa膰 si臋 lekiem przeciw zapaleniu ucha, w przeciwnym wypadku mo偶na "prze艂o偶y膰" chorob臋 na przewlek艂膮.

Filmy Podobne Problemy: Zapalenie ucha u dziecka.